WSPÓŁPRACUJĄCE RAMIONA ROBOTYCZNE – COBOTY  

Coboty  przeznaczone są do delikatnej współpracy z ludźmi. W związku z tym są wyposażone w szereg funkcji, dzięki którym praca z nimi nie ma sobie równych. Mogą być używane w szerokim zakresie zastosowań w całej branży przemysłowej i nie tylko. Universal Robots to światowy lider w dziedzinie łatwych do zaprogramowania, bezpiecznych i elastycznych robotów przemysłowych i produkcyjnych – tak zwanych „cobots”. Automatyzacja i robotyzacja procesów przemysłowych przy pomocy cobotów przekazuje kontrolę nad automatyką bliżej operatorów, którzy każdego dnia w swojej pracy wykorzystują ramiona robotyczne.

Przenośne, lekkie i kompaktowe roboty podające można wstawić tam, gdzie zastosowanie tradycyjnych robotów jest niemożliwe — bezpośrednio na stanowiskach pracy, bez potrzeby zmiany układu produkcyjnego. Oprogramowanie robota zapewnia pracującym przy nim operatorom pełne bezpieczeństwo. To pozwala na automatyzację produkcji pod kątem niemal każdej manualnej czynności – zarówno przy krótkich seriach, jak i szybkich przezbrojeniach.

Dostępne modele:

Z najnowszej serii, e-Series, dostępne są modele: UR3e, UR5e, UR10e, UR16e oraz UR20.

Oznaczenie poszczególnych modeli bierze się z ich udźwigu. Wyjątkiem jest UR10e dla którego udźwig został podniesiony, a oznaczenie pozostało. Jeśli chodzi o udźwig e-Series od Universal Robots ma takie możliwości:

  • model UR3e o udźwigu 3 kg,
  • model UR5e o udźwigu 5 kg,
  • model UR10e o udźwigu 12,5 kg,
  • model UR16e o udźwigu 16 kg,
  • model UR20 o udźwigu 20 kg.