LASERY DO CIĘCIA
SPAWANIA I CZYSZCZENIA

LASERY DO CIĘCIA
SPAWANIA I CZYSZCZENIA

 

Laserowe cięcie blach to wygodna i precyzyjna metoda obróbki tego materiału. Pozwala na obróbkę aluminium, stali nierdzewnej i stali czarnej. Dzięki zastosowaniu wycinarki laserowej, mamy możliwość wycięcia dowolnie zaprojektowanego kształtu, a nawet wycinania otworów mniejszych, niż grubość blachy. Współczesne urządzenia, sterowane cyfrowo gwarantują precyzję i wysoką powtarzalność elementów. Najnowsze maszyny optymalizują proces cięcia, dzięki czemu usługa nie trwa długo. Jest też stosunkowo tania, porównując do tradycyjnych metod cięcia. Laserowe cięcie blach jest o wiele bardziej precyzyjne, niż cięcie na inne sposoby. Pozwala na dokładne odtworzenie każdej części projektu, w tym otworów i konturów. Urządzenia laserowe optymalizując proces cięcia dbają też o ekonomiczne wykorzystanie materiału,. Niewielka szczelina cięcia gwarantuje, że nie zmarnuje się go zbyt wiele. Blacha pocięta laserem ma wysoką jakość. Powierzchnie po cięciu są idealnie gładkie i równe, a do tego czyste. Nie potrzebują więc dodatkowej obróbki. Obróbka laserem nie wymaga emitowania dużych ilości ciepła. Dzięki nowoczesnym maszynom da się ją wykonać stosunkowo szybko.

Współczesne urządzenia pozwalają również na używania ich do spawania ręcznego lub zrobotyzowanego.  Przewaga spawania laserowego nad innymi metodami polega na możliwości połączenia metali bez konieczności użycia dodatkowego spoiwa. Inne atuty wspomnianej technologii to bardzo dobra wydajność licząca się przy seryjnej produkcji, a także wysoka estetyka uzyskiwanych wyrobów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z modelami, ewentualne pytania prosimy przesyłać przez formularz kontaktowy w zakładce KONTAKT.